Bez kategorii

Motyw I Liny

Niewątpliwie sznur jest jednym z elementów, który nawiązuje do marynarskiego stylu w modzie. Ciekawe są zestawienia, które łączą różne elementy i przyczyniają się powstania nowego rodzaju estetyki.

Tego lata jednym z fetyszy są liny. Istnieje wiele marek, które pokazały na wybiegach, że dobrze zrobiony marynarski węzeł, może nadać charakteru codziennej stylizacji. Podglądając znanych projektantów, stwierdzamy, że wykorzystanie sznura jest różnorodne. Tak samo wiele jest rodzajów sznurów do wykorzystania: grube, cienkie, syntetyczne, w soczystych letnich kolorach, pastelowe lub te wykonane z juty.

Lina może być dodatkiem do stylizacji w postaci drobnego elementu, jak np: taśma ozdobna, czy zapięcie. Może też być naszyjnikiem (jak u Poli Zag Braid Plait), ale również tworzyć podstawę sukienki jak np.: u J.W.Andersona. Można też użyć węzła marynarskiego jako inspiracji i stworzenia abstrakcyjnej formy wchodzącej w strefę sztuki, tak jak u Garetha Pugh w kolekcji SS2015.

Trend na sznury dobrze aplikuje „ulica”. W wielu europejskich miastach latem jest mnóstwo dziewczyn, które najczęściej liny używają jako paska, czy „uszu” do wakacyjnych toreb. Ale można iść dalej i aplikować trend na liny według własnej wyobraźni. Lato to czas, kiedy warto trochę eksperymentować! Zachęcamy!