Monthly Archives: Maj 2015

Trend I Aktywna przyszłość

Początki futuryzmu w modzie inspirowane były pierwszymi krokami człowieka na Księżycu. Również dziś moda patrzy w przyszłość i szuka w niej inspiracji. Szczególnie widać to na przykładzie połączenia mody i technologii oraz projektów, które wpisują się w aktywny tryb życia człowieka.

Słowo AKTYWNY jest kluczowe dla tego trendu, którego siła wciąż wzrasta. To połączenie eleganckiego minimalizmu ze sportowym lookiem. W kolekcjach na sezon SS2015 na swoich pokazach zaprezentował go między innymi: Alexander Wang czy Marc Jacobs, ale również warto spojrzeć na Akris, Marni, Kenzo, DKNY oraz Rag & Bone.

Jakie są cechy charakterystyczne dla tego trendu? Przede wszystkim połączenie świata przestrzennego, anatomicznych sylwetek, monochromatycznych barw i tkanin syntetycznych: neoprenu lub wykonanych z tworzyw sztucznych. Ważne są gładkie powierzchnie, bez grafik czy nadruków, przypominające formy organiczne. Komfort ma podkreślać wiele kieszeni, neutralna paleta barw, a także akcesoria w postaci dużych toreb, worków i plecaków. Buty mają być lekkie, o ergonomicznym kształcie, które łączą sport i modę. Najważniejsza jest ich funkcjonalność, tak aby ruch był łatwy i płynny. Dlatego stylizacje mają prezentować człowieka aktywnego, zrelaksowanego, inteligentnego, pewnego siebie, który dąży do osiągnięcia wyglądu bez wysiłku. 

Dziś prezentujemy bazę pod styl związany z wizerunkiem „przyszłości” w której podstawę stanowią biel i czerń. Na prezentację aplikacji koloru do tego trendu przyjdzie jeszcze czas.

Motyw I Liny

Niewątpliwie sznur jest jednym z elementów, który nawiązuje do marynarskiego stylu w modzie. Ciekawe są zestawienia, które łączą różne elementy i przyczyniają się powstania nowego rodzaju estetyki.

Tego lata jednym z fetyszy są liny. Istnieje wiele marek, które pokazały na wybiegach, że dobrze zrobiony marynarski węzeł, może nadać charakteru codziennej stylizacji. Podglądając znanych projektantów, stwierdzamy, że wykorzystanie sznura jest różnorodne. Tak samo wiele jest rodzajów sznurów do wykorzystania: grube, cienkie, syntetyczne, w soczystych letnich kolorach, pastelowe lub te wykonane z juty.

Lina może być dodatkiem do stylizacji w postaci drobnego elementu, jak np: taśma ozdobna, czy zapięcie. Może też być naszyjnikiem (jak u Poli Zag Braid Plait), ale również tworzyć podstawę sukienki jak np.: u J.W.Andersona. Można też użyć węzła marynarskiego jako inspiracji i stworzenia abstrakcyjnej formy wchodzącej w strefę sztuki, tak jak u Garetha Pugh w kolekcji SS2015.

Trend na sznury dobrze aplikuje „ulica”. W wielu europejskich miastach latem jest mnóstwo dziewczyn, które najczęściej liny używają jako paska, czy „uszu” do wakacyjnych toreb. Ale można iść dalej i aplikować trend na liny według własnej wyobraźni. Lato to czas, kiedy warto trochę eksperymentować! Zachęcamy!

Kolor I Zielony

Wiosna dotarła w końcu i do nas! Widać to w mieście, ale i poza nim. Nasze Majówkowe podróże przyniosły ze sobą wiele inspiracji, a że uwielbiamy się tym z Wami dzielić, to dziś prezentujemy kilka połączeń związanych z trendem na szeroko rozumiane „zielone”.

Trend „Green Life” ma mocną pozycję, a jego przejawy można znaleźć nie tylko w nowoczesnych formach zabudowy przestrzeni publicznej, ale również w architekturze, modzie i designie użytkowym. Dziś nie będziemy pisać o zielonych koktajlach, które zagościły chyba na dobre w polskim menu śniadaniowym i na zdjęciach na Instagramie. Chcemy pokazać Wam, że zwykły liść o intensywnej zielonej barwie, może inspirować na wiele sposobów.

Trend na zielone nie jest związany wyłącznie z kolorem, ale również formą i strukturą, jaka kojarzy nam się np: z egzotyczną roślinnością. W modzie nawiązuje do świeżości, nowości, a także ożywia stylizacje. Wszystko zależy od wyobraźni i realizacji pomysłów. Inspiracja naturą jest ważną częścią twórczości wielu artystów z różnych dziedzin. Trend na zielone wpisuje się również w zmianę świadomości wśród współczesnych konsumentów. Mimo, że świat pędzi, coraz więcej osób zwalnia i znajduje nowe sposoby na życie w zgodzie z naturą, ze światem, ze sobą. Taka świadoma twórczość, a tym bardziej świadome życie, musi przynieść coś nowego i dobrego! I coś zielonego!