Kolor I Zielony

Wiosna dotarła w końcu i do nas! Widać to w mieście, ale i poza nim. Nasze Majówkowe podróże przyniosły ze sobą wiele inspiracji, a że uwielbiamy się tym z Wami dzielić, to dziś prezentujemy kilka połączeń związanych z trendem na szeroko rozumiane „zielone”.

Trend „Green Life” ma mocną pozycję, a jego przejawy można znaleźć nie tylko w nowoczesnych formach zabudowy przestrzeni publicznej, ale również w architekturze, modzie i designie użytkowym. Dziś nie będziemy pisać o zielonych koktajlach, które zagościły chyba na dobre w polskim menu śniadaniowym i na zdjęciach na Instagramie. Chcemy pokazać Wam, że zwykły liść o intensywnej zielonej barwie, może inspirować na wiele sposobów.

Trend na zielone nie jest związany wyłącznie z kolorem, ale również formą i strukturą, jaka kojarzy nam się np: z egzotyczną roślinnością. W modzie nawiązuje do świeżości, nowości, a także ożywia stylizacje. Wszystko zależy od wyobraźni i realizacji pomysłów. Inspiracja naturą jest ważną częścią twórczości wielu artystów z różnych dziedzin. Trend na zielone wpisuje się również w zmianę świadomości wśród współczesnych konsumentów. Mimo, że świat pędzi, coraz więcej osób zwalnia i znajduje nowe sposoby na życie w zgodzie z naturą, ze światem, ze sobą. Taka świadoma twórczość, a tym bardziej świadome życie, musi przynieść coś nowego i dobrego! I coś zielonego!