Trend I Aktywna przyszłość

Początki futuryzmu w modzie inspirowane były pierwszymi krokami człowieka na Księżycu. Również dziś moda patrzy w przyszłość i szuka w niej inspiracji. Szczególnie widać to na przykładzie połączenia mody i technologii oraz projektów, które wpisują się w aktywny tryb życia człowieka.

Słowo AKTYWNY jest kluczowe dla tego trendu, którego siła wciąż wzrasta. To połączenie eleganckiego minimalizmu ze sportowym lookiem. W kolekcjach na sezon SS2015 na swoich pokazach zaprezentował go między innymi: Alexander Wang czy Marc Jacobs, ale również warto spojrzeć na Akris, Marni, Kenzo, DKNY oraz Rag & Bone.

Jakie są cechy charakterystyczne dla tego trendu? Przede wszystkim połączenie świata przestrzennego, anatomicznych sylwetek, monochromatycznych barw i tkanin syntetycznych: neoprenu lub wykonanych z tworzyw sztucznych. Ważne są gładkie powierzchnie, bez grafik czy nadruków, przypominające formy organiczne. Komfort ma podkreślać wiele kieszeni, neutralna paleta barw, a także akcesoria w postaci dużych toreb, worków i plecaków. Buty mają być lekkie, o ergonomicznym kształcie, które łączą sport i modę. Najważniejsza jest ich funkcjonalność, tak aby ruch był łatwy i płynny. Dlatego stylizacje mają prezentować człowieka aktywnego, zrelaksowanego, inteligentnego, pewnego siebie, który dąży do osiągnięcia wyglądu bez wysiłku. 

Dziś prezentujemy bazę pod styl związany z wizerunkiem „przyszłości” w której podstawę stanowią biel i czerń. Na prezentację aplikacji koloru do tego trendu przyjdzie jeszcze czas.