Akcesoria I Plecak

Żyjemy w pośpiechu, często przemieszczając się i chętnie eksplorując nowe miejsca. Przy okazji nosimy coraz więcej rzeczy. Tablety, smartphony, laptopy towarzyszą nam w codziennej wędrówce. Taki tryb życia wymusza dostosowanie stroju i akcesoriów do aktualnych potrzeb. Ubiór i dodatki otrzymują nowe funkcje.

Ergonomia i trwałość stają się kluczowe. Dlatego w tym sezonie projektanci prezentują rozwiązania, w których coraz częściej plecak zastępuje klasyczną, elegancką torbę. W kolekcji Proenza Schouler szkolny, wełniany plecak zyskuje luksusowy charakter. Maxmara pokazuje nowy wzór – zamszową torbę z szelkami, zamykaną na klamrę. Chanel proponuje swetrowe kieszenie na plecach. Zabawne plecaki z motywem potworka zdominowały pokaz Fendi. Prognozujemy, że w 2016 roku plecak będzie dodatkiem obowiązkowym.

Poniżej przedstawiamy inspiracje w sześciu odsłonach trendowych.

1. NOMADIC CAPSULE

Plecak staje się niezbędnym ekwipunkiem dla współczesnego nomada, tułacza bez stałego adresu, poszukującego miejsca na ziemi. W tym wypadku pełni rolę schronienia, zastępczego domu. Musi być wielofunkcyjny i wytrzymały.

nomadiccapsule

2. PILGRIM WRAP

Dla piechura – pielgrzyma plecak to skórzany dodatek o miękkiej linii, harmonijnie współgrający ze strojem.

pilgrimwrap

3. URBAN MESSENGER

Plecak staje się nieodzownym towarzyszem przejażdżki rowerowej po mieście. Musi być wyprodukowany z trwałych materiałów, ale również musi być pakowny: pomieścić gazetę, laptopa i inne miejskie dodatki. Charakteryzuje go prosty, płaski wzór oraz łatwość i wygoda w zapinaniu.

urbanmessenger

4. CITY TOOLBOX

Plecak przybiera futurystyczną formę z możliwością adaptacji do panujących warunków atmosferycznych lub potrzeb pakunkowych.

citytoolbox

5. TRIBAL POUCH

Plecak w kształcie worka, sakiewki, wykonany z naturalnych materiałów w zestawie z nowoczesnymi akcesoriami.

tribalpouch

6. BOHOPACK

Plecak w stylu boho, z frędzlami, w charakterystyczne pasy lub z zamszu – najmocniej lansowany trend przez większość magazynów mody.

bohopack